İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ
BİTS/VPN KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU
Son Güncelleme:03.12.2021

BİTS/VPN KURULUMU

2020 Aralık ayından itibaren Belgenet, İTOS, Veri Merkezi, Görüş Takip Sistemi, m-İTOS uygulamalarına ancak VPN ile giriş yapılabilmektedir.

1- Öncelikle Bakanlığın Kurumsal Uygulamalar Portalı ana sayfasını Chrome, Edge vb tarayıcı ile açın. Kullanıcı adı ve parolayı girdikten sonra sistemde kayıtlı olan cep telefonu numaranıza gelen SMS'i parola kısmına girip doğrulama yapınız.

2- Sisteme giriş yaptıktan sonra “Ağ Erişimi” bölümünde bulunan (en altta) “ACSHB/BTGM-BITS/VPN” yazan alana tıklayınız.

3- Daha sonra gelen ekrandan “İndir” butonuna tıklayarak programı bilgisayarınıza indiriniz.

4- Sonra bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz “f5vpn_setup.exe” dosyasına çift tıklayınız ve kurulum adımlarını takip ederek VPN kurulum işlemini tamamlayınız.

5- Bilgisayarınızın sağ alt kısmında VPN bağlantısını gösteren kırmızı yuvarlak ikon ile bağlantınızınızı yönetebilirsiniz.


BİTS/VPN KULLANIMI

1- VPN ile giriş yapmak istediğiniz zaman Bakanlığın Kurumsal Uygulamalar Portalı ana sayfasını Chrome, Edge vb tarayıcı ile açınız. Kullanıcı adı ve parolayı girdikten sonra sistemde kayıtlı olan cep telefonu numaranıza gelen SMS'i parola kısmına girip doğrulama yapınız.

2- Sisteme giriş yaptıktan sonra “Ağ Erişimi” bölümünde bulunan (en altta) “ACSHB/BTGM-BITS/VPN” yazan alana tıklayınız.VPN bağlantı adımlarını takip ederek bağlantının bitmesini bekleyiniz.

3- Sisteme giriş yaptıktan sonra VPN ile giriş yapılabilen tüm uygulamalara şifreniz ve parolanız ile giriş yapabilirsiniz.

5- VPN ile bağlı iken internette kısıtlamalar olacaktır. VPN bağlantısını kesmek için bilgisayarınızın sağ alt kısmında VPN bağlantısını gösteren kırmızı yuvarlak ikonun üzerine gelip "Terminate Connection" tuşuna seçiniz.


Bu konu ile ilgili olumlu ve/veya olumsuz görüşlerinizi lütfen mail@bilgit.com adresine bildiriniz.

e-Mail Facebook Twitter Linkedin
Bugün Ziyaretçi Sayısı: Yandex.Metrica
CopyRight © 1999-2021 Ali AYBİRDİ
SSL

www.bilgit.com

İş Sağlığı ve Güvenliği

Ali Aybirdi